Umage

Asteria pendel

1.999 DKK

Asteria lampen fra danske Umage, er en elegant lampe, med et rigtig flot lys. Det er en flad lampe, som ikke fylder særlig meget i et rum, hvilket gør at man kan hænge den over alt i hjemmet.
Lampen laves i 6 forskellige farver, som du også kan se her.

Vi har lamperne i vores butik på Amager, så du skal være velkommen til at kigge forbi.

Farve

, , , , ,

Ryd
Varenummer (SKU): N/A

Fri fragt

Pris match

Vi er klar på telefonen

Mangler du information eller har du spørgsmål? Så kontakt os på telefon:

Brand

Umage

Kendt for:

I starten var Umage kendt for deres lamper, specielt deres Eos lampe, som blev lavet med fjer. Nu har de indtaget den store møbelscene ved at sprøjte møbler ud med et flot design. Deres stole til stuen, The Reader, og Conversation piece er blevet taget godt imod af det danske publikum. Udover deres stole, så er Umages opbevaringsmøbler med stoflåger blevet vældig populære, da de fremstår lette, og har en rund kant.

Lavet møbler siden:

2008

Yderligere information

Farve

, , , , ,